Tantra je starověký léčebný a duchovní systém, který se praktikuje víc než 6000 let. Tantra rozvíjí uvolnění, učí otevřený, uvolněný a tvořivý  přístup k životu, učí vnímat život jako nikdy nekončící možnost vývoje. Healing Touch Tantra masáže pomáhají dosáhnout právě tohoto uvolněného přístupu k životu, kdy nás neomezují bolesti, staré křivdy, myšlenková ani emoční schémata. Metodika Healing Touch Tantry je založena na ovlivnění energií těla a na povzbuzení energetické úrovně člověka skrz harmonizaci stavu jeho tělesných struktur a orgánů.

Hléčivý dotekealing Touch Tantra využívá propojenosti těla a mysli. Ovlivněním těla se zároveň ovlivní i emoce a myšlenky. Dochází k integraci všech částí naší bytosti do jednoho vědomého celku a tím se doslova celé tělo vyživuje, stejně tak mysl i duch. Terapií Healing Touch Tantra se energie vyrovnávají, tělo relaxuje a uvolňuje se, tím rozpouští zablokovanou energii a uzdravuje emoční a fyzická traumata.  Takto nám uzdravující proces dovolí žít postupně vyrovnanější a autentičtější život.

Terapie je zásadním nastartováním uzdravujícího procesu, neboť hluboké uvolnění, které při ní může nastat, není většinou člověk sám o sobě schopen docílit. Působí na nás příliš mnoho vlivů minulosti, emoce, myšlenky, představy, máme příliš málo koncentrace a času se sobě věnovat.

Při Healing Touch Tantra masáži dochází k otevření podstaty problému, na který se terapeut soustředí. Děje se to díky cíleným dotekům, které přenáší vědomou pozornost i na ta místa, které normálně záměrně nevnímáme.  Tantra učí, že dotyk může být velmi mocný, pokud se používá se záměrem léčit nebo uzdravovat.  Nebo též k povzbuzení  druhé osoby ve smyslu pomoci jí najít moudrost vlastního těla. Neboť jen naše tělo nám může říct, co potřebujeme – hladem, žízní, bolestí, potřebou citů a radosti. Pokud nic necítíme, není odkud brát, mozek nám na žádné otázky neodpoví.

Při terapii pomocí Touch Tantry dochází ke zvednutí hladiny energie, která koluje naším tělem. Tím se startují samoléčebné procesy v celém těle.  Healing Touch Tantra masáž vytvoří skrz přesné doteky na akupunkturní body a jiná významná místa na těle klienta stav uvolněnosti a otevřenosti, což umožňuje změnu a případně léčení.

Metodiku masáží Healing Touch Tantra vytvořil Mistr Edgarta, který ve svém životě strávil studiem u několika asijských Mistrů (Tibet, Nepál, Bhútán) dvakrát sedm let. Na základě všech svých znalostí a zkušeností vyučuje nejen masáže, ale i co je současný život, zákon přírody a zákon života, je Mistrem Ajúrvédy a Tantry. Ve svém učení klade velký důraz na vzdělanost, znalosti a propojení přírodní medicíny s klasickou fyzioterapií a reflexologií. O úspěšnosti této metodiky mohou hovořit stovky vyléčených lidí i z velmi vážných nemocí. Unikátnost a přístupnost této metody také potvrzuje mnoho lidí, kteří aplikují praktické rady z  jeho přednášek a kurzů. Pro své mimořádné schopnosti a znalosti je uznáván v Evropě i ve světě.