Na tomto místě necháme promluvit ty, kteří zažili různé typy terapií, účastnili se workshopů a víkendových pobytů, kombinovali cvičení a masáže nebo výživové poradenství nebo jen chodí cvičit do Yogaty.

Příběh …

Když jsem se asi rok a čtvrt po porodu svého milovaného syna zadívala po koupeli zkoumavě do zrcadla, bylo mi jasné, že bych se svým tělem asi měla něco podniknout. Ne, že by mi připadalo nevzhledné, ale z jednostranné námahy každodenních rituálů kolem malého bylo tu přetížené, přepjaté, svaly zkrácené, jinde zase měkké a ochablé. Šla jsem tedy k počítači hledat nějaké pilates studio, protože jsem s tímto druhem cvičení měla velmi dobré zkušenosti z dřívějška, a chtěla jsem najít i místo, kde bych mohla cvičit jógu. Stránky studia Yogata mě přitáhly nejvíc, protože se zajímám i o celostní medicínu, aromaterapii a léčení nemocí prostřednictvím výživy, a najednou jsem našla místo, které nabízelo pokrytí těchto mých zájmů v širokém záběru. Jelikož jsem vždy měla problém u nějakého cvičení dlouhodobě vydržet, koupila jsem si permanentku, abych se případně domotivovala láskou k vynaloženým penězům a začala chodit třikrát týdně. Po několika hodinách, kdy jsem se válela na podložce jak vařený knedlík a marně se snažila vyrolovat do sedu, což kolem mě s úsměvem a šarmem činily ženy výrazně starší, jsem přemýšlela, že vymlouvat se na to, že potřebné svaly k těmto cvikům zřejmě v těle vůbec nemám, je nesmysl, že bude lepší si přiznat, že i když tam jsou, pravděpodobně jsem je asi nikdy neuměla zapojovat a používat. A i když zlepšování bylo pozvolné, přicházelo, a navíc jsem zjistila, že jsem po cvičení spíš jemně euforická a vitální, zlepšovala se mi nálada, nepřepadala mě paralyzující únava, ustupovala bolest kloubů, zad, krok byl lehčí. Zkrátka jsem si našla pozitivní závislost a začla cvičení kombinovat s masážemi, které jsem postupně vyzkoušela všechny, abych měla představu o jejich účincích, chodím pravidelně na workshopy,  a mám pocit jakéhosi nového těla, vyváženého, pevného a pružného, ale především zdravého. Rozloučila jsem se s ibalginem v první den menstruace, mám dole dvě konfekční velikosti po půl roce, a užívám si, když můj muž při pohledu na mé křivky znalecky cedí mezi zuby „bravo pilates..“!        Petra Tichá Špalková

„Vždycky jsem měla pocit, že pilates a joga nepatří mezi cvičení, která by mne mohla bavit – věnovala jsem se tedy volejbalu, irským tancům, kde šlo většinou hlavně o rychlost. Pak jsem ovšem potkala Ivanku a díky jejímu pozvání do Yogaty jsem si prvně vyzkoušela jejich cvičení. A tehdy jsem poznala, jak vlastně neznám a neumím ovládat své vlastní tělo, přestože dokážu kdejakou jeho část pojmenovat latinsky. Pochopila jsem, že pomalé a důkladné provedení cviku může znamenat mnohem více než rychlost a švih. Začala jsem do Yogaty chodit cvičit pravidelně a učila jsem se vnímat své tělo. Zpočátku jsem měla pocit, že je to beznadějné, že nikdy nedokážu vyrolovat do sedu nebo zaujmout danou pozici správně. Ale postupně jsem se i já dopracovala k dílčím úspěchům. Po každém cvičení v Yogatě si připadám lehčí, vyšší a mám pocit, že zvládnu vše, do čeho se pustím.“

O MASÁŽÍCH

„Únorové nabídce zlevněných masáží se nedalo odolat a během těch 14 dnů jsem je absolvovala celkem tři(!). Pokud existuje nějaká závislost na masážích, tak v klidu přiznávám, že jsme masážní „junkie“ a na cenu masáže už dávno nepohlížím jako na výdej, ale na investici. Byla jsem na masážích v pražském Four Seasons Health Club, v lázních pětihvězdičkového Mandarin Oriental a v mnoha jiných, ale od otevření Studia Yogata už nic jiného nevyhledávám a nezkouším.  Proč to všechno píšu? V rámci únorové akce jsem absolvovala dvě aromaterapeutické masáže a jednu masáž hlavy. A můj naprosto úžasný zážitek z masáže hlavy stojí za zmínění. Bylo to totiž poprvé, co jsem masáž nepropovídala s masérkou a hlavně si zakázala takové to plánování pracovního dne.

Rozhodla jsem se vnímat doteky rukou a v hlavě si opakovat jednoduchou mantru. Myšlenky hezky pod kontrolou, nebo lépe řečeno žádné myšlenky a dostalo se mi neskutečně silného zážitku.

Najednou jsem viděla různé obrazce. Nejdříve nějaký prazvláštní zámek z pastelových barev jakoby vystřihnutý z dětské knížky, který by vystřídán nádhernou pouští se zářícím sluncem a pak slunečním pobřežím s klidnou hladinou moře. Všechny ty obrazce měly společné to nádherně zářící slunce. Po 45minutové masáží jsem opravdu vypadala jako nadrogovaná a celý ten den v práci mě úsměv a zvláštní klid neopouštěl. Lymfatická masáž hlavy je moje nová droga! “    Alexandra McGehee (manažerka)

LYMFOTERAPIE

„Myslím, že jsem celkem citlivý jedinec, takže i když je lymfatická masáž celkem nenápadná a v první fázi může být i téměř bezdotyková, já procítila úplně vše. Hudba, která je součástí masáže, byla citlivě zvolena a podporovala mé pocity příjemného uvolnění a zároveň rozproudění vnitřní energie těla. Po prvních třech masážích jsem dokonce i přes den cítila mírné příjemné brnění ve stehnech (předpokládám, že to bylo  proudění lymfy :)

Po masážích doporučuji mít nenáročný program, po poslední masáži jsem přišla domů, lehla na gauč a dalších 6 hodin spala – prostě tělo si potřebovalo odpočinout! A pocit po vyspání se rovnal odpočinku po třítýdenní dovolené :)“

HEALING Touch TANTRA masáže

„Je to skutečně úplně jiná masáž. Bylo to jakoby se mě dotýkal někdo zevnitř těla.“

„Se všemi, kteří ještě váhají nechat se hýčkat v Yogatě, bych se ráda podělila o svou zkušenost. K vánocům jsem od syna dostala poukaz na terapie dle vlastního výběru a téměř si s ním nevěděla rady. Můj komplex z prostorově výrazné postavy mi nedovolil na podobné věci ani pomyslet a najednou „tohle“….! Návštěvu jsem stále odkládala a když už se blížil konec platnosti poukazu nezbylo mi, než sebrat všechnu odvahu a „vyrazit“. Nikdy bych nevěřila v sílu takové terapie, kdybych ji na vlastní kůži nezažila. Dodnes mi nejde na rozum, jak je možné během chvíle o 100% zlepšit léta problematický spánek (se kterým si neporadily ani léky včetně antidepresiv), ulevit svalovým potížím a hlavně vyladit psychiku pouhým dotykem. Není důležité jak a proč, ale  výsledek, a ten opravdu stojí za to! Za sebe mohu jen doporučit krásné prostředí studia, citlivý přístup a hlavně 1000%ní profesionalitu.“  Jitka Tejmarová

„Masáž byla moc příjemná a uvolňující. Chvílemi jsem cítila proudy energie. Taky se mi líbilo, že jsem si po skončení masáže mohla popovídat o svých pocitech.“

„Na první pohled a pocit neskutečně příjemné laskání těla a duše. Ale je to mnohem víc.
Za posledních třičtvrtě roku, co na masáže více méně pravidelně chodím, je mi výrazně lépe. Už vím, že ruce terapeutky „vidí“, kde jsou mé Achillovy paty. Má nemoc mne obtěžuje mnohem méně, dřív odhaduji své síly a příchod únavy. Mám pocit, že lépe odhadnu, co mé tělo potřebuje. Zmizela dříve stále přítomná úzkost a s ní spojený balvan v žaludku. Jsem mnohem klidnější a má nemoc mne méně „straší.“Děkuji,“ Jana S. (překladatelka)

„Vnímala  jsem hodně tepla z dlaní, i když se mě nedotýkaly.“

„Tak trochu jiné masáže. Masáže v Yogatě jsou ovlivněny obrovským zájmem a vhledem do lidského těla. Jemným dotykem po páteři zcela neomylně rozpoznaji, v jakém stavu se zrovna nacházím a tomu přizpůsobí i masáž. Znalost energetických drah, zájem o celostní terapeutické přístupy k tělu umožňují, že masáž není jen prohnětení ztuhlých svalu, ale je skutečně léčebná. Masáže zahrnují celé tělo, jsou prováděny od hlavy k patě, ale hlavně hlavu a patu mají. Ať už mám zablokovaných několik žeber, jsem vyčerpaná, nebo na mne „jen“ něco leze, odcházím zpříma, zlehka, klidná a vyrovnaná. A za to děkuji.“  Jana Krchová

AROMATERAPEUTICKÁ masáž

„Opravdu jsem si hodně odpočinula a ulevilo se mi.“

CHI NEI TSANG – masáž břicha

„Po první terapii konečně zmizel stresový průjem, co jsem měla předtím již tři týdny.“

„Byla jsem po masáži břicha jako omámená, ale druhý den mi bylo nějak jinak, lehčeji.“

CVIČENÍ PILATES a JOGALATES

„Na Pilates jsem začal cítit, že mám břišní svaly, a uvědomil jsem si, že jsou slabší než bych čekal. :)“ J.J.

„V září loňského roku jsem začala hledat kurz pilates. Zřejmě rozmazlená z Itálie i ze Španělska, měla jsem určitou představu o úrovni, kterou by měla mít jak posilovna, tak především instruktor a jeho hodiny. Obešla jsem poměrně velké množství posiloven a studií, v každém mi stačila jedna hodina (ve skutečnosti jsem to věděla už po pár minutách) k tomu, abych věděla, že se tam určitě nevrátím.
O Vánocích jsem byla stále ještě bezprizorní, už poměrně zoufalá a navíc se mi vrátila urputná bolest zad, se kterou jsem se před lety právě díky pravidelnému cvičení  rozloučila. Nakonec jsem vygooglovala  Yogatu a na začátku ledna si zarezervovala první lekci. Když se mě Ivana ptala, jestli chci opravdu začínat ve skupině pro pokročilé, přišla mi její otázka vyloženě  nemístná, po zkušenostech jsem si vůbec neuměla představit, že by jakákoliv hodina pilates v Praze mohla být namáhavá . Začalo cvičení a já jsem po pár minutách věděla, že tentokrát je to ono, že cvičí někdo, kdo tomu opravdu rozumí a že sem se budu vracet.  Dokonce mě hodina unavila, pokročilí byli holt už opravdu pokročilí.
Chodím cvičit do Yogaty už rok a jsme čím dál víc vděčná, že mě dlouhé hledání přivedlo právě sem. Řekla bych dokonce, že to stálo za ty měsíce zoufalství. Nejenže se mi vrátily svaly a bolesti zad se diskrétně rozloučily,  objevila jsem místo, kam se chodím dobíjet energií a objevovat sebe samu. Vždy se dozvím něco překvapivého, učím  se čím dál víc poslouchat své tělo a nestačím se divit, kolik mi toho má co říct.“  Zuzana Halfarová (designerka)

„I have had the pleasure of training at Studio Yogata together with Hana, who I very highly recommend.
After a childbirth and chest operation, I needed to do something to get back into shape. With the guidance
of Hana, in doing different Pilates and Yoga exercises, I was able to rebuild my abdomen area and shoulder/
chest area. The lessons were always adapted to my current state and I was always challenged to push my
body further, resulting in better body posture and removing the pain in my chest. It also had a positive
impact on my weight. All in all – a place to go to if Yoga and Pilates is what you look for and group offers
don’t suit you.“ Susanne Menes Nielsen (mechanical engineer)

„Několik let mám zvláštní bolesti, které jdou do hlavy, pod oko, do zubů, pořád se nemohlo přijít na to, od čeho to mám, až jeden lékař našel, že mám něco jako zkrácené jazylkové svaly. Ale stačí mi chodit jednou týdně cvičit a vůbec o tom nevím.“

„Je to poprvé po 10 nebo 12 letech, kdy díky tomuhle cvičení (Jogalates) necítím žádnou chronickou bolest.“  Vohradský, aktivní sportovec.

„Když chodím pravidelně cvičit, tak necítím své obvyklé bolesti v kříži od plotýnky.“

„Mě samotnou udivuje a žasnu, jaké důsledky má cvičení a to se teprve rozkoukávám. Doma mě sice považují trošku za cvoka, protože jsem tuhle trénovala roztahovaní prstů na noze bez zvednutého palce a měla dětinskou radost, když se mi to začalo dařit :-))(hodně si tímto cvikem ulevuju, když sedím v práci u pc). Nikdy v životě jsem se netěšila na nějaké cvičení, až teď. Takže moc děkuji.

„Měla jsem včera na cvičení takový moc přijemný zážitek, tak jsem si řekla, že vám ho napíšu.
Když jsme cvičily v mírném podřepu, vnímala jsem při jednom cviku intenzivně nohy jako cosi nosného a silného, ten pocit vycházel jakoby odhora z osy těla a končil dotekem chodidel se zemí, který jsem silně cítila, každý milimetr, cítila jsem, jak jsem bezpečně a pevně přicuclá gravitací :-). Zvlášní  bylo, že jsem spolu s vjemy od nohou měla i v sobě takový velmi příjemný pocit jakoby důvěry v pevný postoj na povrchu zemském :-). Byl to opravdu hodně neznámý a hodně příjemný pocit.“   Eva Kindlová

„Chodím na cvičení yogalates už několik let. Za tu dobu se mi zlepšila hybnost, ubylo potíží s bolestmi zad a celkově se cítím lépe. Kromě toho, že mi cvičení v Yogatě objektivně pomáhá, velmi oceňuji příjemné a profesionální chování a dobrou atmosféru. Vyzkoušela jsem si i výživové poradenství s Ivanou a můžu ho všem doporučit, stejně jako cvičení. V Yogatě cítím zájem o člověka a respekt ke každému, kdo se tam objeví a potřebuje pomoct.“ Petra Francová (ředitelka neziskové organizace)

KOMBINACE CVIČENÍ a VÝŽIVOVÉHO PORADENSTVÍ

Od bolesti k úlevě, od nadváhy ke štíhlosti se Studiem Yogata

Počátek

Na počátku bylo… ne slovo, ale těhotenství. A rovnou dvojité, tedy dvojčátka. Nezasvěceným připadá úžasné mít dvě děti najednou. Ono to úžasné je, ale je to taky boj. Boj se sebou samým, svou únavou, která je opravdu nepopsatelná, s pocity, že už to snad nikdy nebude jiné, a v mém případě i boj s nadváhou.    více

Pro lepší představu: na počátku těhotenství jsem měla 55 kg a žila velmi aktivním životem. Před porodem jsem vážila 93? kg (nevím to přesně, ke konci už jsem na váhu nelezla, protože z úleku může žena i porodit). Každopádně z porodnice jsem odcházela s pěknými 68 kg. To vše při výšce 162 cm. A v dalším roce jsem zjistila, že jako na potvoru nejsem rozhodně ten typ, který svoje kila tzv. vykojí nebo ztratí běháním za dětmi na ploše 80 m2.

Ať jsem dělala, co jsem dělala, vážila jsem pořád okolo 66 kg. Všechnu svou starou garderobu jsem věnovala kamarádce, protože mě už nebavilo pořád si říkat, že jednou do ní určitě zhubnu. Nespokojenost se svou novou váhou jsem nakonec odsunula na druhou kolej, jednak proto, že jsem měla dost starostí s dětmi, a hlavně proto, že mě začaly trápit problémy se zády. V té době jsem zjistila, že se k nám na Vinohrady náhodou „přistěhovalo“ Studio Yogata. Ale je klidně možné, že náhody neexistují.

Yogata, na scénu!

Jak děti těžkly, byly moje problémy se zády stále horší. Okolo Yogaty jsem chodila prakticky pořád, takže jsem se nakonec „pochlapila“ a vydala se na výzvědy, tedy na svou první hodinu pilates pro začátečníky. Odcházela jsem nemile překvapená, že cvičení, které vypadá jednoduše, je vlastně strašně namáhavé a moje břišní svalstvo je na tom prachmizerně. Nicméně jsem se zařekla, že na  cvičení v Yogatě si čas prostě udělám, abych dělala taky něco pro sebe. Hlavní motivací bylo to, že cvičení pilates opravdu fungovalo a záda mě bolela opravdu méně a někdy vůbec! Přes velkou únavu jsem na cvičení chodila ráda, i když jsem před porodem byla spíš „aerobikový typ“. Cvičení mě bavilo, hlavně asi proto, že nikdy nebylo stejné, vždycky jsem si vyzkoušela nějakou novou krkolomnou a nezvladatelnou polohu, cvičební pomůcky se často obměňovaly a holky byly hrozně milé a vždycky uměly motivovat. Těmi holkami myslím „andělky“ strážné našich ochablých břišních svalů – Hanku Marčišovou a Ivanu Jungovou, tedy cvičitelky ze Studia Yogata.

Když jsem zjistila, že Ivana se zabývá i výživovým poradenstvím, váhala jsem jenom chvilku, moje tuky ale rychle rozhodly za mě. Ivana mě nejdřív zaúkolovala, měla jsem si psát běžný jídelníček během jednoho týdne. Když jsme se viděly podruhé, upozornila mě na chyby ve stravování a navrhla postupné změny jídelníčku tak, aby strava byla pestrá a zároveň aby nebyla tak kalorická. Postupně jsme při dalších konzultacích jídelníček pilovaly a pilovaly a dostala jsem taky hezkých pár receptíků na neobvyklé nebo zapomenuté dobroty. Ivana mi doporučila i sportovní aktivity, jejichž provozování pro mě bylo reálné. Velkou výhodu snižování nadváhy s Ivanou vidím v tom, že Ivana není potřeštěná výživová rychlokvaška ve stylu – „žádné sacharidy,  k večeři kus mrkve a do 14 dnů je pět kilo dole“, je to vzdělaná výživová poradkyně, která vidí člověka jako celek, spojení těla i duše. Proto mi její rady vždycky vklouzly do života tak nějak přirozeně a už tam jsou, aspoň doufám, napořád.

Přestože jídelníček jsem poměrně změnila a myslím, že hodně k lepšímu,  mi hubnutí nešlo tak, jak jsem si představovala. A pak to přišlo. Bylo to tak rychlé, že jsem se ani nestihla vzpamatovat. Najednou, z ničeho nic, jsem byla schopná své porce zredukovat tak, že jsem se dostala na dnešní váhu 57 – 58 kg (podle toho jak se najímJ). Ale přišlo to opravdu až ve chvíli, kdy to přijít mělo, začala jsem zase chodit do práce, jinak řečeno, odpočinout si od dětí, opadl ten největší stres a já se zase mohla volně nadechnout. Lidem, kteří „zajídají stres“ jako já, doporučuju hubnout nejenom s pomocí výživového poradenství, ale i pomocí různých technik, které jim pomůžou ten stres lépe zvládat. Já si našla občasnou masáž v Yogatě, ale jsou i jiné způsoby, každý si jistě najde to své.

Konec. Opravdu konec?

Celkově jsem za přibližně rok konzultací s Ivanou zhubla cca 6 – 7 kg. Ale prvního tři čtvrtě roku šlo vlastně jen o konzultace a o vytváření jiných stravovacích návyků. Ovoce jsem pak sklidila rychle, během pár měsíců, až moje tělo bylo připravené.

S hubnutím jsem teď skončila. Se zdravým stravováním ale ne, opravdu se cítím daleko líp. A taky chodím cvičit. Tedy snažím se. O to totiž jde, nebrat „hubnutí“ jako časově ohraničený úsek, ale jako jiný životní styl. Tím, že je Ivana odborník na slovo vzatý, byla schopná vytvořit mi takový stravovací styl, který není problém dodržovat do konce života. A koneckonců i v životech dalších. S díky, Petra Vopatová (advokátka)

VÍKENDOVÉ POBYTY SE CVIČENÍM

„Když jsem si poprvé všimla informace o víkendovém pobytu, tak mi bylo
hned jasné, že pojedu, i když jsem si nechala spoustu času na
rozmýšlení. Mé největší obavy byly z toho, že neznám nikoho dalšího z
účastníků. Ale jsem ráda, že jsem nakonec jela. Byl to výborný
odpočinek a odreagování se od každodenních starostí. Denní rozvhr byl
sice sestavený tak, že nebylo příliš mnoho času na poznávání
přírodních zajímavostí Adršpašských skal, ale tím více bylo času na
odpočinek a relaxaci :-) Cvičení bylo samozřejmě super, asi jako vždy
v Yogatě, akorát po tomto prodlouženém víkendu člověk odchází lehce
rozlámaný, zvláště, když předtím delší dobu necvičí. Chtěla bych Vám
velmi poděkovat za přípravu tohoto víkendu a především za to, jak
krásně jste se o nás starali, že jsme si pak mohli jen a jen užívat a
doufám, že nebudu chybět u další takovéhle akce.“  Lenka Smejkalová (fyzička)

„Ráda bych vám poděkovala za bezvadný prodloužný víkend. Hned po příjezdu jsme byli ubytováni v prostorném pokoji pod střechou s překrásným výhledem do probouzející se jarní zeleně a byli pozváni na výbornou večeři. Seznámili se s rozvrhem a programem na celý pobyt. Z něho jsme se dozvěděli, kdy bude cvičení … pro manžela ježdění na kole a kdy se spolu budeme moci toulat po okolí.
Druhý den nás od rána vítalo sluníčko, tak rozcvička s Hankou před snídaní proběhla v ranní rose na zahradě vedle penzionu a my jsme se se svými cviky opravdu pozdravily se sluníčkem. Ještě teď, když přivřu oči, vidím a cítím, jak přes své prsty pouštím k sobě teplé ranní paprsky :-)). Pak následovala snídaně u stolů před penzionem. Ovšem ne ledajaká. To byl výběr. Samé úžasně vypadající věci a tak jsme ochutnávali…cizrnovou pomazánku, pomazánku z červené řepy, vločkovou kaši, kterou jsme si mohli posypat kakaem nebo skořicí, med různé džemy, ale i něco pro milovníky klasiky, tudíž chleba se sýrem a pod. Bylo toho hodně a kaše se denně střídaly někdy jáhlová, někdy s rýží, taktéž různé pomazánky vyrobené výživovou poradkyní Ivanou.
Potom byl čas na trávení a to byla chvíle, kdy manžel vyrážel na kole, aby prozkoumal okolí a já si četla. Po asi dvouhodinovém odpočinku přišlo očekávané cvičení. První den jsme cvičily mezi pampeliškami na vonící trávě, ostatní dny už v penzionu neboť se zkazilo počasí, ale to nic neubralo na itenzitě, perfektnosti a promyšlenosti cviků. Překvapovalo mě, jak nás Hanka vedla různě seřazenými cviky k tomu, abychom poslední den zacvičily to, na co jsme první den jen hleděly :-)) Samozřejmě některé ženy vše zvládly od prvního dne, ale já mezi ně nepatřila a tak jsem pozorovala, jak se mé neohebné tělo den po dni změkčuje, zvláčňuje a stává poslušnějším, abych poslední den zjistila, že tam kde jsem první den sotva dosáhla rukama, teď s nadhledem dosahuji a kde mé pokrčené nohy vlály, poslední den pěkně protažené drží :-)) Pravda, cvik,který jsme měly zvladnout na konci…stoj na rukách ze dřepu…tedy nezvládám dodneška, ale to mě netrápí, neboť ho mám zařazený v pro mě takzvaných tabu cvicích :-))
Ráda bych se ješte zmínila o jedné hodině, kdy s námi cvičila Ivana, byla moc zajímavá a mohla jsem u ní více cvičit podle cítění, neboť jsme cvičili s hudbou…zavřeli oči a prováděli cviky, které už jsme znali tak, jak jsme cítili a vnímali a podle vlastního rytmu.
Čtyři dny uběhly jako nic a my duševně odpočinutí s posílenými těly a novými recepty,  jak vařit zdravě, najíst se, tak,že nemáte hlad, ani když už je zde doba dalšího jídla a přitom vím, že se mi nic neukládá do tukových zásob….a to je teda umění… jsme se chystali domů.
Za vše moc děkuji, i za manžela, který si velmi pochvaloval hlavně kuchyň :-)) Ivaně Jungové  a Hance Marčišové a jejich pomocníkům. DÍKY a těším se zase někdy na delším společném cvičení.“ Naděžda Poulová (laborantka)

 

MÉDIA, NAPSALI O NÁS

  • Časopis Krásná – rozhovor s Barborou Polákovou

285211_3679505365903_2107831538_n

 

 

 

 

 

 

 

  •  Znáte Little Rock Star?

Vlasta říjen 2013

 

 

 

 

 

 

 

  • Časopisové články o jídle s nutriční terapeutkou Ivanou Jungovou

EASY12011_90-91_losos_DEF

ROSTLINNÉ OLEJE

RÝŽOVÉ CHLEBÍKY

 

  • Články o cvičení, o Jogalates

Moje zdraví 04 2013 JogalatesPřekvapení -  Jogalates 2

Překvapení – Jogalates:

 

 

 

 

  • Článek o ženství a meditaci ženského principu v prosincové ELLE

E12_zeno_vzbud_se123