Na hlavě existuje citlivých bodů a reflexních zón snad tolik jako na celém těle. Kůže obličeje i pod vlasy, klouby spojující krk a hlavu, čelisti, jsou velmi důležitými zdroji informací pro mozek. Svaly na obličeji jsou drobné, a přesto tak důležité, že jejich oslabení např. parkinsonovou chorobou silně ovlivňuje sociální vztahy nemocného. Svým obličejem každodenně vyjadřujeme miliony pocitů, myšlenek a komunikujeme tak navenek. Napětí těchto svalů ale naopak ovlivňuje i naše pocity. Jednoduchým testem je test úsměvu. I když se usmějete trochu křečovitě a uměle, i přesto to Váš mozek vyhodnotí jako pozitivní situaci a začne se tomu přizpůsobovat.

Jednoduše řečeno, stav obličeje umí velmi ovlivnit to, jak se cítíme, ale i to, jak na nás reagují druzí. A to, jak stažená šíje ovlivní naše vnímání světa znají snad všichni…. Masáž obličeje a šíje je nesmírně relaxující, navozuje opravdu hluboké uvolnění a příjemné pocity, které odplavují následky stresu.

45minutová masáž obličeje, šíje a kůže pod vlasy je  velmi příjemnou možností, jak si dopřát hlubokou a účinnou relaxaci. Pro zvýšení účinku se používají také speciální zóny – akupunkturní body, marmy, reflexní zóny obličeje…

Před masáží je vhodné odstranit makeup. V případě potřeby je možné se domluvit na použití Vašeho vyzkoušeného krému nebo rostlinného preparátu aromaterapie Karel Hadek, jinak se masáž provádí nasucho.

Cena relaxační masáže hlavy a obličeje je 970 Kč. Objednání je možné na yogata@yogata.cz nebo telefonicky na 774 798081.

*******************************************************************************

Relaxační hudba může znít různě, není nutné, aby se tak nazývala. Přímo pro nás složená skladba Janem Matáskem, kterou velmi rády používáme nejen při masážích hlavy. Zkuste ji použít i Vy, když se budete cítit mentálně přetížení, budete cítit napětí z pracovního dne nebo z jiných situací. Sedněte si, zavřete oči, můžete si i lehnout a poslouchejte. OmManiPadmeHumV02