Tantra je starověký léčebný systém, který se praktikuje víc než 6000 let. Je založena na ovlivnění energií těla a na povzbuzení energetické úrovně člověka skrz harmonizaci stavu jeho tělesných struktur a orgánů.

Healing Touch Tantra využívá propojenosti těla a mysli. Ovlivněním těla se zároveň ovlivní i emoce a myšlenky. Dochází k znovupropojení všech částí naší bytosti do jednoho vědomého celku a tím se doslova celé tělo vyživuje, stejně tak mysl i duch. Terapií Healing Touch Tantra se energie vyrovnávají, tělo relaxuje a uvolňuje se, tím rozpouští zablokovanou energii a uzdravuje emoční a fyzická traumata.  Takto nám uzdravující proces dovolí žít postupně vyrovnanější a autentičtější život.

Terapie je zásadním nastartováním uzdravujícího procesu, neboť hlubokého uvolnění, které při ní může nastat, není většinou člověk sám o sobě schopen. Působí na nás příliš mnoho vlivů minulosti, emoce, myšlenky, představy. V Healing Touch Tantra terapii dochází k otevření podstaty problému, na který se terapeut soustředí. Děje se to díky cíleným dotekům, které přenáší vědomou pozornost i na ta místa, které normálně záměrně nevnímáme.  Tantra učí, že dotyk může být velmi mocný, pokud se používá se záměrem léčit nebo uzdravovat.  Nebo též k povzbuzení  druhé osoby ke znovuobjevení moudrosti vlastního těla. Neboť jen naše tělo nám může říct, co potřebujeme – hladem, žízní, bolestí, potřebou citů a radosti. Pokud nic necítíme, není odkud brát, mozek nám na žádné otázky neodpoví.

Při terapii pomocí Touch Tantry dochází ke zvednutí hladiny energie, která koluje naším tělem. Tím se startují samoléčebné procesy v celém těle.  Healing Touch Tantra terapie vytvoří skrz přesné doteky na akupunkturní body a jiná místa na těle klienta pocit uvolněnosti a otevřenosti, což umožňuje léčení.