Nové podzimní kurzy pro začátečníky

Úvod do cvičení Pilates

Září

I. OD STŘEDY 29 .9. – 15.12., v 7:30 – 8:25, 12lekcí/1950Kč

říjen

I. OD PONDĚLÍ 4.10. – 20.12., v 18:40 – 19:35, 12lekcí/1950Kč

Kurz je sestaven pro úplné začátečníky, je v něm dostatek času pro pečlivé a podrobné seznámení s metodikou cvičení. BONUS! Součástí kurzu jsou materiály s jednotlivými cviky pro snadnější připomenutí. Po jeho dokončení je možné se přidat do otevřených hodin v běžném rozvrhu.

Během kurzu se naučíte

správně zapojit takzvaný střed síly

používat vnitřní břišní svaly

správně dýchat

Dále pečlivě probereme a naučíme úvodní cviky ze sestavy Pilates, které se cvičí zejména na podložce. Cvičení zpestříme pomůckami jako je kruh, roller a thera band.

Během kurzu je možnost nahradit jednu zmeškanou lekci i v jiné dny a hodiny!!!

Pro zájemce máme připravené specielně zaměřená leporela!

V případě zájmu se hlašte na e-mail: info@yogata.cz
nebo tel.: 774 718 08

Letní pobyty se cvičením – Chorvatsko    

V letní sezoně 2010 pořádáme dva pobyty se cvičením u moře. Oba budou probíhat na ostrově Rab, v jeho krásné zalesněné západní části. Ubytování je zajištěno dvojího typu, buď v dvoulůžkových pokojích v hotelu Eva (možnost i jednolůžka), nebo v bungalovech, které jsou volně v parku poblíž hotelu. Stravování (popolenze) je v ceně. Kuchyně bývá opakovaně výborná, zejména večeře s několika možnými chody se zeleninoui masem a rybami. Ubytování je do 200m od moře snad ve všech variantách. Cestu pořádá CK buď busem, trvá 12-14 hod, nebo je samozřejmě možnost přijet vlastním autem.

Cvičení probíhá dvakrát denně – obvykle ráno před snídaní (cca 7.15) – hodina, a pak před večeří hodina a půl (cca od 17.00). Z ubytování je možnost pěších výletů do přírodní rezervace na západě ostrova, pěšky lze dojít i do hlavního městečka Rabu, které je malebné a zajímavé, ale lépe je využít lodního taxi. Je možnost zapůjčení kol a výletů na lodích na okolní ostrova a také zátoky Rabu ( ke koupání).  Cvičení v kombinaci s pobytem v přímořském klimatu si po minulých pobytech dovolujeme označit za vynikající pro zlepšení stavu plic a celkové kondice i nálady.

I:   9.-18.7. 2010              

II:  3.-12.9. 2010              

Cena pobytu je 7950 – 8150 Kč dle typu ubytování v červenci a v září je to 6950 Kč, tato zahrnuje ubytování a polopenzi, musí se doplatit cvičení 950 Kč a cesta autobusem 2290Kč. Cvičení lze doplatit na místě.

Katalogy jsou k vyzvednutí v studiu, pro podrobnější informace prosíme mail. Pokud si chcete pobyt rezervovat, kontaktujte prosím CK Joga Turist na info@jogaturist.cz nebo na tel. 775 272727

prázdninová čtvrteční jóga

Lekce Jógy ve čtvrtky v 18.40 povede Lenka Tetřevová. Hodina je sestavena podle zásad klasické hathajogové hodiny- rozvičení, dechová cvičení, ásany a relaxace.  Spojení cvičení s prvky hathajogy, poznatků vývojové kineziologie a kontroly dechu. Maximální důraz je dán na nácvik a postupné zvládnutí plného jogového dechu– procítění práce bránice, jako jednoho z nedjůležitějších činitelů  napřímení páteře a správné postury těla. Cviky jsou řazené tak, že podporují zpevnění  centra těla– správné zapojení a posílení zádových a břišních  svalů.

Na tyto lekce platí standartní ceník Studia Yogata. Místo si rezervujte telefonicky nebo pište na e-mail: info@yogata.cz

Nedělní PILATES

Pro všechny, kdo nestíhají cvičení přes týden je tu otevřená 60minutová skupina Pilates v nedělní podvečery. Kdo se chce protáhnout a zpevnit se po víkendovém lenošení je vítán. Cvičení zvládnou i začátečníci. Pravidelně v 17.30. Cena 150 Kč.

Sunday Pilates in English

Open Pilates sessions for all who are looking for gentle kind of Pilates matwork in Prague. We use a lot of props, lessons are based on proper breathing technique, straightening up and precise spine stabilisation through Pilates exercises.

Every Sunday from 18.35 till 19.30.  Price 290czk/ lesson.

Kurzy PILATES

Kurz pro začátečníky – Úvod do cvičení PILATES je koncipován tak, aby se každý účastník bezpečně naučil základní principy PILATES cvičení, zejména správné dýchání a aktivaci hlubokých břišních a zádových svalů v koordinaci s pánevním dnem. Vybrané pozice budou jednoduché, ale přesto účinné pro posílení středu těla. Po jeho absolvování je možné se zapojit do otevřených hodin v rozvrhu v pokročilejších lekcích.

BONUS: Součástí kurzu Úvod do cvičení PILATES jsou materiály, kde jsou jednotlivé cviky sestavy vyobrazené.

Nové typy masáží – medová masáž a kraniosakrální terapie

Od dubna můžete v prostorách Studia Yogata navštívit terapeutku Elišku Dvořákovou a užít si masáž z jejich rukou.

Medová masáž: Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu.

Kraniosakrální terapie vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř fyziologického systému člověka. Stav rytmu ovlivňuje pohybové funkce, myšlení i emoce. Při kraniosakrální terapii je pozornost věnována rozpouštění blokád uložených ve svalech, vazivech, kloubech, kostech, uvolňování napětí, starých vzpomínek a traumat uložených v těle. Jde o velice jemnou neinvazívní techniku. Provádí se na lehátku, na němž klient leží v pohodlném volnějším oblečení.

Více info zde: nove-typy-masazi-ve-studiu-yogata